Založ si blog

Prečo verím Sputniku a prečo sa nechcem očkovať.

Nepatrím medzi tých, čo spochybňujú COVID-19, naopak, poznám ľudí, ktorých blízki naň trpeli, a bolo to s nimi vážne. Na druhú stranu tu máme fenomén vakcinácie spojený s „dobrovoľnosťou, zodpovednosťou“ a nevraživosťou, ako aj s rizikami s tým spojenými.

Keď som bol v situácii, že som uveril, že sa podarilo vyvinúť vakcíny, chcel som sa ísť dať zaočkovať. Ako mladý, som však nemal na to právo, keďže najprv mali prednosť chorí a starí. Neprešiel však ani mesiac od prvých očkovaní na Slovensku, ale i vo svete, a už sa objavili spochybňujúce informácie o účinnosti vakcín a hlavne o ich negatívach . Podľa vakcinačnej stratégie, je ich samozrejme minimum, lebo to tak byť musí. Čo ma však presvedčilo o tom, že sa nedám zaočkovať, bola vláda na čele s premiérom Matovičom, ktorá rozohrala politickú hru očkovaných, proti nezaočkovaným. Neočkovaných označujú za populistov, dezinformátorov a fašistov (to je zrejme dnes populárny pojem a Mussolini sa v „hrobe obracia“). No tak zrejme som to všetko, aj keď som hrdý potomok hrdinu SNP, zastávam demokraciu a ľudské práva (ktoré sú mi odopierané), a vôbec nezamýšľam druhých vešať na kandelábre, ako si to zrejme predstavuje schizofrenicky premýšľajúca vláda. Mimochodom, páni ministri, ani ja ani moja rodina nie sme „sedláci z Vidlákova“ ale všetko vysokoškolsky vzdelaní ľudia s vlastným rozumom!

Zdroj: Pixibay https://pixabay.com/sk/illustrations/o%c4%8dkovanie-imuniz%c3%a1cia-vakc%c3%adna-6508792/

Dnes už poprední svetoví vedci hovoria , že toto očkovanie je hazardom so zdravím, a životmi obyvateľov krajín celého sveta. Celá situácia vyznieva tak, že ľuďom podajú vakcíny, o ktorých stále veľa nevieme, ani to ,aké budú ich dlhodobé následky, pričom sa už ukazuje, že aj po samotnej vakcíne budeme potrebovať časom podstupovať liečbu (napr. na hypertenziu), čo bude farmaceutickým firmám opäť plodiť zisky, o ktorých sa nám ani nesníva. Apropo, zisky farmaceutickým firmám vzrástli od začiatku pandémie neúmerne vysoko a nielen preto, že od nich kupujeme vakcíny, ale aj preto, že štáty do súkromných spoločností naliali milióny až miliardy na vývoj vakcíny. Ved v kapitalizme musíme rozmýšľať tak, ako minimalizovať straty a maximalizovať zisk. Záleží na zdraví a životoch stámiliónov ľudí? Som skeptický….

Prečo verím Sputniku V?

Droj: Pixibay https://pixabay.com/sk/vectors/putin-vladimir-rusko-prezident-3520074/

Je to otázka geopolitiky. Kto chápe veci v širšej súvislosti, určite chápe, že patríme do „západného civilizovaného sveta“. A tento civilizovaný svet sa rúti k záhube – nízka pôrodnosť, vysoká chorobnosť, nárast dekadentnosti (oplzlosť v televízii sa stala prirodzenou a nevzdelanosť „slobodou prejavu osobnosti“), a nahrádzanie Európanov migrantmi v zmysle neokolonializmu a novodobého otrokárstva. Nečudo, že náboženský fundamentalizmus v moslimských krajinách je čím ďalej tým silnejší v zmysle konzervatívnej obrany pred tým čo vidí vo vyspelej liberálnej civilizácii. A to isté môžeme vidieť napr. v Rusku! Uzatváranie sa ruskej spoločnosti voči svetu je prirodzené, na čele so silným vodcom, hoc oligarchom, je táto krajina v dočasnom bezpečí. A Putin dobre vie, že on svojich obyvateľov nepotrebuje likvidovať a pichať im vakcíny, ktoré nebudú účinné, resp. ktoré im budú spôsobovať problémy. On potrebuje nielen udržať populáciu čo najzdravšou (tým aj bojaschopnou), ale i lojálnou voči vláde a jemu samému, a v neposlednom rade chce, aby sa populácia čo najviac množila. A čuduj sa svete, už sa Sputnikom nedá očkovať a zrejme sa už ani nebude dať. Jeho registrácia v EÚ trvá nejako dlho (nestiahli náhodou žiadosť?). Preto z pohľadu geopolitiky stoja proti sebe 2 svety – svet konzervatívny, ktorý hľadí na ľudský život ako na nástroj svojej existencie a svet ľudských práv a slobody , hľadiac na vlastný prospech a zisk.

V tomto kontexte si nemôžem a ani nechcem vybrať vakcínu, ktorá vzišla zo sveta dekadencie – toho civilizovaného, pretože tento svet mi celý čas hovoril, „never nikomu!“ a preto mu ani neverím, ani Astra-Zenece, ani Pfizer-Biontech, ani iným. Verím len Sputniku, ale aj tak si ho radšej nedám.

Prečo? Lebo kto mi zaručí, že nálepka na vakcíne nebola vymenená, alebo či nebol vymenený obsah, alebo či Putin neposiela namiesto vakcíny biologickú zbraň na oslabenie okolitého sveta? Tieto špekulácie vyvolávajú smiech na tvári a myslíte si, „že čo to tento tu píše“? Haha – ja sa smejem tiež. S chladnou hlavou konštatujem, že kým nebude istota, že vakcína je aspoň na 99% bezpečná, tak sa očkovať nechcem.

Ešte jedna otázka na zamyslenie- ak sú vakcíny také úžasné, prečo tí čo sú zaočkovaní sa boja nezaočkovaných?

Bc. Maroš Čupka, DiS. art.

Do vojny! Ani krok späť!

21.01.2022

„Obranná dohoda“ vzbudzuje vášne naprieč celým politickým spektrom a nenechala chladnú, ani moju hlavu. Sledoval som ako sa ku tomu budú stavať jednotliví politici, médiá, verejnosť a… stalo sa presne to čo som očakával. Vláda väčšiny, ktorá je podľa súčasných prieskumov reálne vládou menšiny, opakovane deštruuje sociálny a právny štát [...]

Cichanovskej paranoja a bieloruské pivo.

15.08.2021

Zdanlivo nesúvisiace slová, avšak v kontexte situácie na medzinárodnej scéne túto situáciu nič lepšie nevystihuje. Konkrétne tak, že na jednej strane barikády sú zástancovia a na tej druhej odporcovia a nemusí to byť len pri téme Bieloruska. Existujú však aj takí, ktorí sa na veci dívajú triezvo a nepotrebujú rozdúchavať vášne. Kto je skutočne oklamaný? V tejto [...]

Trump

Trumpovu rezidenciu na Floride prehľadali agenti FBI, vlámať sa mu mali aj do trezoru

09.08.2022 07:03

Americký exprezident odmietol povedať, prečo jeho sídlo prehľadávala FBI, zásah však označil za pochybenie zo strany vyšetrovateľov i justičného systému.

Ukrajina, Rusko, Mariupol

ONLINE: Zelenskyj varuje pred jadrovou katastrofou

09.08.2022 06:15, aktualizované: 07:18

Záporožská atómová elektráreň by sa mohla stať ďalším Černobyľom, varoval svet Zelenskyj a uviedol, že si to žiada ďalšie protiruské sankcie.

Pohreb Jozefa Tomka

Posledná rozlúčka s kardinálom Tomkom bude v Ríme, Bratislave aj Košiciach

09.08.2022 06:00

Miesto posledného odpočinku si vybral ešte za života. Pochovaný chcel byť v Košiciach.

Blinken

Blinken: Ak Rusko nezastavíme, rozpúta vo svete loveckú sezónu

08.08.2022 23:28

Spojené štáty podľa ministra považujú za dôležité postaviť sa Rusku, pretože jeho agresia proti Ukrajine ohrozuje základné princípy medzinárodného spolužitia.

maroscupka

Pravda je vždy uprostred.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 12110x
Priemerná čítanosť článkov: 4037x

Autor blogu